Dent İmza

Diş İmplantları

Eksik dişlerin yerine konması ağız sağlığınız için olduğu kadar görünümünüz için de önemlidir. Bunu yapmamak, kalan dişlerinizin kaymasına, kapanışınızın değişmesine ve çenenizde kemik kaybına neden olabilir. Eksik dişler ayrıca kalan dişlerinizi bakterilere karşı daha savunmasız bırakır, bu da plak oluşumuna ve diş çürümesine neden olabilir.
 
İşte diş implantları hakkında bilmeniz gerekenler ve eksik dişlerin yerine konmasında neden üstün sonuçlar sundukları. 
 
 diş implantları diğerlerinden ayıran nedir?
 Takma dişler ve köprüler bazı durumlarda en iyi seçimler olsa da, diş implantları doğal dişlerinize en yakın şekilde görünür, çalışır ve dayanıklıdır. 
 
 Diş implantları, aşağıdaki nedenlerden dolayı %98 memnuniyet oranına sahiptir: 
 
 Rahatlık: Hareket etmez veya kaymaz, bu nedenle implantlar diş etlerinizi tahriş etmez
 Doğal görünüm: İmplantlar tıpkı kendi doğal dişleriniz gibi hissettirir ve görünür
 Daha kolay yemek: Takma dişlerle yemek yemek zor olabilir, ancak diş implantlarında durum böyle değildir.
 Daha iyi ağız sağlığı: İmplantlar diğer dişlerinize zarar vermez ve düzenli fırçalama, diş ipi kullanma ve profesyonel temizlik yoluyla bakımları kolaydır . 
 diş implantlar ayrıca eksik dişler için uzun süreli bir yenileme çözümü sunar. Kalıcı olacak şekilde tasarlanmıştır ve genellikle ömür boyu sürer.
 
 İmplant yaptırmak neleri içerir?
 Bir diş implantı alma sürecinin tamamlanması birkaç ay sürer.
 
 İlk olarak, eksik dişinizin yuvasına bir titanyum post cerrahi olarak implante edilir. Sonraki altı ila on iki hafta boyunca, post, yedek dişinizin köku olarak hizmet etmek için çene kemiğinizle birleşir. Ardından, desteğin üstüne abutment adı verilen bir konektör yerleştirilir. Ve bunun üzerine, yedek dişiniz veya kuronunuz takılır. Günümüzün gelişmiş malzemeleri ve teknolojisi sayesinde kuronunuz, çevrenizdeki doğal dişlerinizin şekline ve rengine uyacak şekilde özel olarak üretilir. Gerçek dişiniz ile implantınız arasındaki farkı söylemek neredeyse imkansızdır.

.